»Interventni zakon daje vtis, da predstavlja osnutek za prihodnji zakon o zapiranju Premogovnika Velenje. Namesto zagotavljanja prehodnega obdobja, ki bi omogočilo pravični prehod, se naslanja na obdobje do leta 2029, čeprav je strategija za izstop iz premoga že sprejeta in določa končni rok leta 2033. Ta predčasni izstop bi povzročil večjo destabilizacijo gospodarstva v regiji, saj gospodarstvo ni pripravljeno na tako hiter prehod.«
»Podaljšanje bolniške odsotnosti v breme delodajalca z 20 na 30 dni bo ponovno in dodatno obremenilo slovensko gospodarstvo.«
»Evropa sprejema pomoč gospodarstvu, ne pa ravno nasprotno, torej obremenitve.«
»Interventni zakon bo premostitev, da sploh pridemo do pravičnega prehoda.«
»Z interventnim zakonom naj bi pomagali gospodarstvu.«
»Z interventnim zakonom naj bi sicer pomagali gospodarstvu, ki ni deležno zamejitve cen elektrike.«
»S tem zakonom ukrepamo, da izboljšujemo delovne pogoje zaposlenih na upravnih enotah in hkrati pospešujemo reševanje določenih postopkov, ki seveda upravne enote na najbolj bremenijo s čimer bomo poskrbeli za reševanje zadev v zakonitem roku, kar pa seveda varuje tako človekove pravice. kot povečuje konkurenčnost gospodarstva.«
»Mi smo se tega lotili celostno. Nismo reševali samo turizma, ampak celotno gospodarstvo, in turizem je gospodarstvo. Mislim, da kar nekaj teh ukrepov bodo lahko turistični ponudniki uspešno izkoristili.«
»S podporo zakonu ne boste povzročili nikakršne škode proračunu, boste pa preprečili nadaljnjo škodo, ki jo zakon povzroča gospodarstvu.«
»Namen interventnega zakona mora biti samo to, da omogoči čas, da se sprejmeta oba ključna krovna zakona, zato da omogočimo socialno pravičen in socialno vzdržen prehod šaleške regije iz premogovne dobe.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju